Workshop Sound Embodiment=Zvukové ztělesnění

POTSU... GASA... SARA.... GUNYO.... PIHU….KUCHA…AAA….

Prvotní energie různých zvuků má své vlastní jedinečné textury a hustotu, měkkost a tvrdost, drsnost a hladkost, tenkost a odvážnost, rozšiřující se a zmenšující se kvalitu...

A takové je naše tělo a mysl.

V tomto workshopu prozkoumáme vesmír rozmanitých zvuků, budeme vnímat zvuky nejen ušima, ale i kůží a celým tělem. Nejen naslouchat, ale i dotýkat se jich. Skrze ztělesněním jejich hmatových kvalit, prozkoumáme a odemkneme různé vlastnosti těla a mysli.

Jak houslista hraje různé noty, tělo a mysl se stávají neomezenými nástroji pro hraní vesmíru.

Metodická struktura:

・Příprava těla na objektivní objekt

・Uvědomění si jemného těla vyrobeného z částic

・Ztělesnění různých hmatových fyzických vjemů

・Ztělesnění různých zvuků

・Dekonstrukce pojetí času

· Ticho a pohyb, ticho a zvuky

·Improvizace


Pro tanečníky, hudebníky, umělce z jakéhokoli oboru a všichni jsou vítáni. Nejsou vyžadovány žádné předchozí zkušenosti.

Více informací na http://www.motimarubutohdance.com/?/Events/Workshop/


Workshop bude intenzivní, probíhá: sobota 22.10.2022 9:00 – 17:00

neděle 23.10.2022 9:00 – 17:00 (samozřejmě s pauzou na oběd).

Workshop je veden v angličtině a překládán do češtiny.


Cena kurzu:

Early Bird cena do 22.9.2022 je 2 900,-Kč, Second wave cena do 21.10.2022 je 3 300,-Kč, na místě 3500,-Kč

Rezervaci je nutné zaslat na email centrumprobuzeni@seznam.cz + zaplatit zálohu ve výši 1000Kč na účet 2500577884/2010, do poznámky vepište jméno účastníka workshopu. Obratem obdržíte potvrzení na email o rezervaci místa. Platba přes účet musí být připsána nejpozději do 23:59O lektorovi Motoya Kondo (Motimaru):

Choreograf, tanečník a spoluzakladatel Motimaru Dance Company se narodil v japonské Nagoji. Od roku 2005 studoval butó u Yoshita Ohna, syna Kazuo Ohna, a pracoval jako jeho asistent. Po odchodu z Japonska v roce 2010 zahájil výzkum a studium místních a tradičních tanců v Indii, Nepálu, Japonsku, Španělsku a na Bali, studoval s Agun Anom Putra, I Made Djimat a Idy Bagus Oka Wirjana. Od roku 2008 se ponořil do praxe a studia východních kontemplativních tradic, zejména navazování na tibetské tradice, a přemosťování mezi současnými uměleckými postupy a prastarou moudrostí. Účinkoval a vyučoval na finále Marathon of the Unexpected ve Venezia Biennale 2010, 9. ročník Mezinárodní choreografické soutěži „No Ballet“, na Mezinárodním tanečním festivalu Lucky Trimmer2016, Hildesheim University, Akademii mediálních umění Cologne atd., Evropa, Asie, Austrálie ve více než 35 městech.