Trakční lehátko MEDIC

Ploténky tvoří z velké časti voda, která věkem vysychá. Proces vysychání probíhá až do 30.roku života zcela nenápadně, pak ale začínají vnější tkáně degenerovat a praskat. Rosolovité jádro vysychá postupně, a proto je v 60. roce života již ploténka mnohem tenčí. I když výhřezy plotének nejsou v tomto věku již obvyklé, mohou tenké ploténky působit potíže zejména pro kloubní spoje. Toto je jeden z důvodů, proč používat trakční lehátko.

Jak to funguje? 

Obrácená poloha pomáhá rychleji uvolňovat svaly a páteř, která se citelně prodlouží již po několika minutách. Toto prodloužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky, které vyživuje chrupavku. Tímto dochází k regeneraci meziobratlových plotének. Vzhledem k tomu, že pro bolesti zad se často opakují a věkem dochází i k degeneraci plotének, je tu důvod pro pravidelné používání lehátka, vždy asi 15 minut denně. 

Z důvodu vytíženosti je nutné se na proceduru objednat.

SYSTÉM VYUŽITÍ:

ÚČINKY:

Kostra - zlepšuje statiku páteře a napravuje její poruchy, zlepšuje funkci pohybového aparátu (porucha statiky mladých jedinců - vadné držení těla, skoliotické a kyfotické držení těla, skolióz všech stupňů) Mudr. Vl. Žák (primář rehabilitačního odd. ke dni 1.6.1991)

Krevní oběh - obrácenou polohou se urychluje návrat žilní krve do srdce, plíce dostávají větší množství krve k pročištění. Obrácená poloha působí preventivně proti žilním městkům a proti hemeroidům.

Mozek - během obrácené polohy krev pomocí gravitace přitéká v dostatečném množství a pod lehkým tlakem do mozkového krevního oběhu, aby jej pročistila. Dostatečné prokrvení a otevření mozkových vlásečnic odstraňuje většinu migrén a dalších bolestí hlavy. Podporuje a stimuluje intelektuální funkce, zlepšuje paměť stejně jako soustředění, zvyšuje odolnost proti nervové únavě, mizí úzkostné stavy a nervozity.

Břišní orgány - obrácená poloha uvádí do oběhu masy krve z břišních orgánů, mimo to zajišťuje dobrý odtok krve i z orgánů v podbříšku (u pracujících lidí v poloze v sedě) vede takřka k trvalé kongesci.

Estetické účinky - dostatečným prokrvením obličeje tepennou krví je pokožka dobře živena, dochází k omlazování kůže, k její regeneraci (vrásky mizí). Dobré prokrvení vlasové pokožky podporuje růst vlasů.

KONTRAINDIKACE:

Ceník:

Jednorázový vstup max. 15min 100Kč

Ocenění, doporučení